NAŠE AKCE

Není-li uvedeno jinak, akce se konají přímo u nás v ÍČKU – Nádražní 18, Třebíč (první patro výpravní budovy vlakového nádraží).

Zář
21
Čt
Pouhý dech – KineDok
Zář 21 @ 18:00 – 19:30

731Pouhý dech zkoumá hlubokou, rozporuplnou povahu rodinné lásky. Film, který je zároveň cestou zasvěcení a teologickým podobenstvím, sleduje 7 let života rodiny Sicrea v Rumunsku a jako na malířském plátně plném poetických obrazů, zachycuje životní zkoušky Dobrina, jeho ženy Lii a jejich tří dětí. Dobrin čeká, že se stane zázrak a on uvidí svou nejmladší dceru vstát z vozíčku a chodit. Když sledujeme, jak z jeho dětí vyrůstají dospělí, jsme zároveň svědky toho, jak se jeho úzké spojení s Bohem hluboce odráží v rodinných vztazích.
Film odhaluje absurditu a krásu, křehkost a sílu člověka zmítajícího se mezi láskou a vírou, mezí nebem a zemí. Existenciální příběh o střetu lásky a víry připomíná Jobův osud a zachycuje složité změny v rodinné dynamice na pozadí ekologických, společenských a ekonomických transformací.

Původní název: Doar o răsuflare
Lokální název: Pouhý dech
Čas: 67
Režisér: Monica Lăzurean-Gorgan
Původní znění: rumunština
Rok: 2016
Země: Rumunsko

Trailer: https://vimeo.com/161947829

Promítáme ve spolupráci s KineDok.

Print

 

Říj
5
Čt
Cambridge – KineDok
Říj 5 @ 18:00 – 19:30

730Vesnice Dolni Tsibar s převážně romskou populací leží v severozápadní části Bulharska – nejchudším regionu Evropské unie. Lačnost lidí po vzdělání je tu tak veliká, že si od médií vysloužila označení Romský Cambridge. Dokument sleduje po jeden rok život v místní základní škole, kde se učitelé snaží dětem poskytnout co nejlepší vzdělání s velmi omezenými zdroji.

Původní název: Кеймбридж
Lokální název: Cambridge
Čas: 64
Režisér: Eldora Traykova
Původní znění: bulharština
Rok: 2015
Země: Bulharsko

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=yNEdDhbhjZY

Promítáme ve spolupráci s KineDok.

Print

 

Lis
2
Čt
Svobodní – KineDok
Lis 2 @ 18:00 – 19:30

745Film sleduje cestu na svobodu několika lidí s mentálním postižením, kteří jsou zavřeni v chorvatských ústavech. Ivan, Enes, Tina, Kruno, Mirko a Tomo jsou vyvrženci společnosti a sní o svobodě. Sledujeme je v ústavu a jaké to je být izolován, zbaven práva na soukromí a na svobodné rozhodování o vlastním životě. Jednoho dne se dozví, že budou propuštěni. Desítky let strávili v ústavu a teď je čeká nový začátek: Ivan chtěl být vždy policistou, Tina a Kruno se chtějí vzít, Silvia začne zpívat v kostele a Andjelko se snaží najít si holku a práci.

Původní název: Slobodni
Lokální název: Svobodní
Čas: 73
Režisér: Tomislav Žaja
Původní znění: chorvatština
Rok: 2015
Země: Chorvatsko

Trailer: https://vimeo.com/149868241

Promítáme ve spolupráci s KineDok.

Print

 

Pro
7
Čt
Strýček Tony, Tři blázni a tajná služba – KineDok
Pro 7 @ 18:00 – 19:30

737V 60. a 70. letech působil v bulharských věhlasných studiích animovaného filmu slavný mistr animace Doňo Donev. Jeho krátké filmy Vychytralá vesnice nebo De facto a především seriál Tři blázni bavil diváky doma i ve světě. Tento film ale odhaluje pravou kreativní sílu, která díla stvořila a to v osobě Donevova „asistenta“ Strýčka Tonyho, Antoni Trajanova. Donev a další vysoce postavené osoby ve studiu jsou zde naopak představeni jako kolaboranti s bulharskou tajnou službou. Zanícený dokument vypráví příběh o státní kontrole a korupci v dobách komunismu, před kterými nebyl uchráněn ani svět autorské spolupráce a tvořivosti. Film měl v kinech rekordní návštěvnost a vyvolal vlnu kontroverze.

Původní název: Чичо Тони, Тримата глупаци и ДС
Lokální název: Strýček Tony, Tři blázni a tajná služba
Čas: 86
Režisér: Mina MilevaVesela Kazakova
Původní znění: Bulharština
Rok: 2014
Země: Bulharsko

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fWIjDjYQMAI

Promítáme ve spolupráci s KineDok.

Print

 

Comments are closed